ΝΕΑ ΠΡΩΤΙΑ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Μετά την Πανελλήνια πρωτιά στπ Διαγωνισμό ποίησης της Εταιρίας  Γραμμάτων και Τεχνών ,νέα Πανελλήνια πρωτιά κατέκτησε το σχολείο μας στο Μαθητικό Διαγωνισμό "Άθλον Ποιήσεως - Γιάννης και Λένα Στρέφη- Κουτσοχέρα " με την μαθήτρια μας Στέλλα-Μαρία Αναγνωστάκου.Στο Διαγωνισμό συμμετείχαν 1500 μαθητές από όλη την Ελλάδα και η μαθήτρια μας θα βραβευθεί στις 12 Δεκεμβρίου και ώρα 19:30 μ.μ. στην αίθουσα "Ευσέβιος Κηπουργός" παράλληλα με τις εκδηλώσεις για το Καλαβρυτινό Ολοκαύτωμα,που διοργανώνει ο Δήμος Καλαβρύτων και το Διεθνές Ίδρυμα Γιάννης και Λένα Στρέφη Κουτσοχέρα.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας καθώς και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων συγχαίρουν την νικήτρια μαθήτρια και εύχονται στους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου ανάλογες επιτυχίες.