Διακρίσεις

ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΗ ΛΑΚΩΝΙΑ Ο ΑΠ.ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ

29/05/2013  Ο μαθητής του ΣΤ1 Απόστολος Κούτουλας κατέκτησε την πρώτη θέση παλλακωνικά στο μήκος με επίδοση 4,80 στους σχολικούς αγώνες στίβου που διεξήχθησαν στο Βλαχιώτη.

ΝΕΑ ΠΡΩΤΙΑ ΣΕ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

12/11/12     Η μαθήτρια μας Στέλλα - Μαρία Αναγνωστάκου κέρδισε το πρώτο βραβείο στον Μαθητικό Ποιητικό Διαγωνισμό "Άθλον Ποιήσεως - Γιάννης και Λένα Στρέφη -Κουτσοχέρα" και θα βραβευθεί στις 12 Δεκεμβρίου στα Καλάβρυτα παράλληλα με τις εκδηλώσεις για το Ολοκαύτωμα της μαρτυρικής Πόλης.

ΒΡΑΒΕΥΣΗ

25-09-2012   Η μαθήτρια Βλαχάκου Δάφνη (ΣΤ2 ) αναδείχθηκε νικήτρια του 5ου Διαγωνισμού Ποίησης που διοργάνωσε η Εταιρία Γραμμάτων και Τεχνών και θα βραβευθεί στις 14 Νοεμβρίου στην Δημοτική Πινακοθήκη Πειραιά σε ειδική εκδήλωση.

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ

-14/05/2012     - Η ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΙΒΑΛΙΩΤΗ (ΤΑΞΗ Δ1) ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 30  ΝΙΚΗΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΙΧΜΙΟΥ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΗΣ ΑΛΚΗΣ ΖΕΗ

- 08/12/2011 -ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΤΟ ΒΛΑΧΙΩΤΗ