ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Μια μεγάλη διάκριση πέτυχε το σχολείο μας  στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ποίησης ( αφιερωμένο στην μνήμη του Στέλιου Γεράνη) αφού η μαθήτρια του σχολείου μας Βλαχάκου Δάφνη κέρδισε την πρωτη θέση στο Διαγωνισμό με το ποίημα "Ψίθυροι ψυχής". Όπως ανακοίνωσε σήμερα 25/09/12 η Εταιρία Γραμμάτων και Τεχνών, η μαθήτρια του 1ου Δημοτικού Σχολείου Σκάλας βρέθηκε στο υψηλότερο σκαλί μεταξύ δεκάδων μαθητών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.Σημαντικές θέσεις στην τελική κατάταξη έλαβαν και οι υπόλοιπες συμμετοχές των μαθητών του σχολείου μας.

Έτσι στις 14 Νοεμβρίου 2012 η νικήτρια μαθήτρια, ο Διευθυντής του σχολείου μας κ.Σπ. Χανδόλιας και ο δάσκαλος της τάξης κ. Καραμούζης Παναγιώτης  στις 19:00 μ.μ.θα βρεθούν στην Δημοτική Πινακοθήκη Πειραιά (Παλαιό Ταχυδρομείο) για την απονομή του 1ου Βραβείου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας καθώς και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων συγχαίρουν την νικήτρια μαθήτρια και εύχονται στους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου ανάλογες επιτυχίες.